Japońskie figurki przywołujące szczęście 0
Japońskie figurki przywołujące szczęście

Japonia jest jednym z tych krajów, w których niezwykle mocno rozwinęła się kultura pamiątek. Omiyage, bo tak właśnie określa się w tym języku przedmiot charakterystyczny dla danego regionu, można spotkać praktycznie wszędzie. Do najczęściej kupowanych pamiątek w tym państwie należą: pałeczki, elementy japońskiego ubioru, a także popularne figurki. Co ciekawe, nabywa się je także bezpośrednio z polskich sklepów. Największą popularnością wśród Polaków cieszą się oczywiście figurki przywołujące szczęście. Co można o nich powiedzieć?

czytaj całość »
Czym jest dla Ciebie prawdziwa przyjaźń, pasja, siła? 1
Czym jest dla Ciebie prawdziwa przyjaźń, pasja, siła?

Są w życiu każdego człowieka takie chwile, przeżycia, odczucia, nad którymi się nie zastanawiamy choć wiemy, że są dobre i potrzebne. Nie mamy czasu, pędzimy do celu. Niekiedy potrzeba nam jakiegoś impulsu żeby się na chwilę zatrzymać i zastanowić, przemyśleć...

czytaj całość »
Poznaj darumę 2
Poznaj darumę

Daruma to tradycyjna, japońska lalka wykonana z masy papierowej na podobieństwo mnicha Bodhidharmy, założyciela Buddyzmu Zen. Jej zawzięty wyraz twarzy wyraża determinację i wolę pokonywania trudności a czerwony kolor symbolizuje odwagę i powodzenie. Uważa się, że pomalowana tym kolorem daruma zapewni swemu posiadaczowi długie życie i uchroni go przed chorobami a także przyniesie mu szczęście, przede wszystkim w domu i w biznesie.

czytaj całość »
Jaki papier do origami? 0
Jaki papier do origami?

Jaki papier sprawdzi się w przypadku składania origami? Możemy zdecydować się na zwykły papier ksero lub na specjalistyczne, droższe arkusze. Dobrym wyborem będzie papier o gramaturze 80 gramów na metr kwadratowy, te o wyższej gramaturze będą sztywniejsze i trudniejsze w składaniu. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl