Jak palić kadzidełka?

0
Jak palić kadzidełka?

Palenie kadzidełek w domu i nie tylko

Kadzidła mają długą historię w prawie wszystkich regionach świata. Były używane w praktykach religijnych już w starożytnym Egipcie, Babilonie i Japonii. Są powszechnie używane podczas praktyk medytacji w świątyniach buddyjskich. W obecnych czasach wciąż częste jest palenie kadzideł w Japońskich domach. Tradycja ta przeniosła się w odległe zakątki świata i dziś każdy ma dostęp i możliwość dodania odrobiny luksusu do otoczenia. Zapalone kadzidełko nie tylko tworzy piękny zapach w domu, ale może również uspokajać i wyciszać umysł. Obecnie kadzidełka używane są jako dodatek do medytacji, jogi lub po prostu do wyciszenia się. Najpopularniejszą współcześnie stosowaną formą kadzideł są patyczki. Zwykle są one bambusowe i zawierają przyklejone do nich substancje zapachowe. Substancje te mogą obejmować zmielone, suszone materiały roślinne lub mogą być wykonane z olejków eterycznych. Japońskie kadzidła wyróżniają się brakiem bambusowego patyczka, którego spalanie wydziela nieprzyjemny zapach, składają się one jedyne z substancji zapachowych.

 

Jak długo trwa spalanie kadzidełka?

Długość palenia kadzidełka zależy od jego grubości, długości i oczywiście jakości. Zwykle czas palenia waha się pomiędzy 20 a 40 minut. W przypadku, gdy nie chcesz, by tyle czasu paliło się kadzidełko, możesz je delikatnie zanurzyć pod bieżącą wodą. Gdy kadzidełko wyschnie, można je zapalić ponownie.

 

Jak zapalić kadzidełko?

Możesz wybrać, czy chcesz zapalić kadzidło, gdy je trzymasz w dłoni, czy po umieszczeniu w uchwycie na kadzidło. Sposób zapalania jest taki sam dla obu metod.

Krok 1: Jeden koniec kadzidełka trzymaj w dłoni lub umieść w uchwycie pod odpowiednim kątem.

Krok 2: Zapal zapałką bądź zapalniczką drugi koniec kadzidełka. Upewnij się, że kadzidło jest zanurzone w płomieniu, do czasu aż się zapali i widoczny będzie mały płomień.

Krok 3: Pozwól płomieniowi płonąć przez 10 do 15 sekund, aż zniknie sam, możesz też go zdmuchnąć. Nie pal kadzidła w płomieniu przez długi czas, ponieważ doprowadzi to do zmarnowania kadzidełka. Krok 4: Sprawdź końcówkę kadzidła, gdzie był płomień. Jeśli zobaczysz mały żarzący się koniec i niewielką ilość dymu wydobywającego się z końcówki, oznacza to, że kadzidło zostało prawidłowo zapalone. Jeśli nie masz pewności, zostaw kadzidło na około minutę, a następnie sprawdź, czy czujesz zapach i czy na czubku nie powstało więcej popiołu. Jeśli nie widzisz żarzącego się kadzidełka, nie czujesz zapachu, oznacza, to, że nie zostało prawidłowo zapalone. W takim wypadku od początku należy wykonać pierwsze trzy kroki.

Krok 5: Jeśli trzymałeś kadzidełko w dłoni, możesz teraz umieścić go w uchwycie na kadzidełka. Upewnij się, że paląca się końcówka kadzidła znajduje się w granicach uchwytu, aby popiół mógł tam swobodnie opadać.

Krok 6: Usiądź wygodnie i ciesz się zapachem palącego się kadzidełka.

 

Kadzidełka zapachowe - zachowaj ostrożność

 

Nie ma nic tak kojącego i uspokajającego jak świeży i relaksujący aromat palącego się kadzidełka. Kadzidełko może poprawiać nastrój i uspokajać. Należy jednak zachować szczególną ostrożność przy jego paleniu. Pozostawienie palącego się kadzidełka może stać się poważnym zagrożeniem. Jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać:

-Upewnij się, że kadzidło zostało umieszczone na powierzchni odpornej na ciepło, a żadne łatwopalne przedmioty, takie jak zasłony lub książki, nie znajdują się w pobliżu miejsca, w którym może spaść popiół.

-Upewnij się, że nie zostawiasz kadzidełka bez opieki.

-Umieść kadzidełko w miejscu niedostępnym dla dzieci lub zwierząt. Nie dotykaj resztek kadzidełka zaraz po zakończeniu palenia. Daj mu kilka minut na ostygnięcie.

-Niektóre kadzidełka są wykonane ze sztucznych składników, które mogą uwalniać materiały niebezpieczne dla zdrowia. Najlepiej wybierać całkowicie naturalne kadzidełka, wykonane z roślinnych składników i prawdziwych olejków eterycznych.

Chociaż kadzidełko może nie stanowić poważnego zagrożenia pożarowego, zawsze lepiej jest zachować wszelkie kroki bezpieczeństwa.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl