Jaki papier do origami?

0
Jaki papier do origami?

Jaki papier do origami?

Jaki papier sprawdzi się w przypadku składania origami? Możemy zdecydować się na zwykły papier ksero lub na specjalistyczne, droższe arkusze. Dobrym wyborem będzie papier o gramaturze 80 gramów na metr kwadratowy, te o wyższej gramaturze będą sztywniejsze i trudniejsze w składaniu. 

Papier do origami gdzie kupić? 

Papier do origami kupimy w sklepach papierniczych, w specjalnych sklepach japońskich oraz w księgarniach. W zależności od preferencji i możliwości możemy udać się do sklepu stacjonarnego lub zakupić papier w sklepie internetowym.

Jaki papier najlepszy do origami? 

  • Japoński papier washi ‒ papier wytwarzany z włókien roślinnych, bogato zdobiony.
  • Papier jednokolorowy ‒ to jeden z najtańszych, barwionych papierów do origami.
  • Papier dwukolorowy ‒ papier dwukolorowy to arkusze mające z każdej strony inny kolor. Taki papier doceniany jest podczas składania modeli roślin i zwierząt. 

Jak składać papier do origami? 

Origami najczęściej składamy z wykorzystaniem kwadratowych arkuszy papieru, choć dopuszczalne są także arkusze w kształcie wielokątów i kół. Podczas składania origami nie stosuje się kleju czy taśmy, tradycyjne origami wyklucza też stosowanie nożyczek. 

Co to papier origami?

Papier origami to papier, który wykorzystujemy do składania różnego typu brył. Taki papier musi utrzymać zgięcie. Do wyboru mamy papier origami w wielu wersjach kolorystycznych, w jednolitym kolorze lub w kilku odcieniach, matowe i błyszczące, z różnymi motywami. 

Co można zrobić z origami?

Origami, japońska sztuka składania papieru, oferuje szeroki zakres możliwości twórczych. Oto kilka przykładów tego, co można zrobić z origami:

- Zwierzęta z origami: Origami to doskonały sposób na stworzenie papierowych modeli zwierząt, takich jak żurawie, sowy, psy, koty, rybki czy motyle. Istnieje wiele różnych wzorów, zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych. -

- Kwiaty z origami: Origami pozwala na składanie pięknych papierowych kwiatów, takich jak róże, lilie, tulipany czy storczyki. Możesz stworzyć bukiety kwiatów lub pojedyncze egzemplarze jako ozdoby.

- Dekoracje z origami: Origami oferuje wiele możliwości w tworzeniu dekoracji. Możesz składać papierowe girlandy, wiatraczki, ozdoby choinkowe, serpentyny czy lampiony, aby ozdobić swoje wnętrza na różne okazje. 

To wspaniała zabawa dla dzieci i miłośników twórczego rękodzieła. To tylko kilka przykładów tego, co można zrobić z origami. Istnieje wiele innych wzorów i technik, które można odkryć i eksperymentować. Origami to świetna forma wyrażania kreatywności i spędzania czasu, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Podsumowanie 

Origami to wywodząca się z Chin sztuka składania papieru, która cieszy się coraz większą popularnością. Z papieru można wykonać modele o różnych kształtach i wielkościach, przedstawiające kwiaty, zwierzęta, owoce i wiele, wiele innych. Do przygotowania modeli możemy użyć zarówno zwykłego papieru ksero, jak i specjalistycznych arkuszy. 

Wyprodukowany w Japonii papier do origami znajdziecie tutaj: miyako.pl/japonski-papier-origami

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl