Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Breloki Maneki Neko są niezwykle popularnym symbolem szczęścia. W Japonii jest to symbol gościnności, szczęścia i dobrych życzeń. Maneki Neko występują w różnych kolorach i rozmiarach, a każdy z nich ma swoje specjalne znaczenie. Dlatego też Maneki Neko brelok jest świetnym sposobem na odrobinę szczęścia, które będzie zawsze przy Tobie. Ponadto stanowią one wspaniały prezent na każdą okazję — od urodzin po rocznice. Dlaczego więc nie podarować swoim najbliższym breloczka Maneki Neko? Może on przynieść im sukces i powodzenie.

Maneki Neko

ZAPAKUJ NA PREZENT

ZAPAKUJ NA PREZENT

Producent: MIYAKO
Cena: 20,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zawieszka Maneki Neko

Zawieszka Maneki Neko

Producent: MIYAKO
Cena: 30,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brelok lampion - Maneki Neko

Brelok lampion - Maneki Neko

Producent: MIYAKO
Cena: 30,00 zł
szt.
zobacz więcej

Breloki Maneki Neko

Maneki Neko ceramiczny to nie tylko uroczy dodatek do kluczy, czy torebki, to także symbol szczęścia i pomyślności w kulturze japońskiej. Znane również jako japońskie koty zapraszające, niezwykle popularne w Azji, zdobywają coraz większe uznanie na całym świecie. Drobne, kolorowe figurki z wdziękiem machające jedną z łapek, mają przyciągać szczęście i pieniądze, a także chronić domostwa przed złymi duchami. Noszenie breloków Maneki Neko sprzyja nie tylko dobremu nastrojowi, ale także może przyciągnąć pozytywną energię i otworzyć skrzydła szczęścia na naszej drodze. Otaczanie się detalami, takimi jak te odzwierciedlające głęboką kulturę Japonii, pozytywnie wpływa na nasze życie, dodając mu lekkości i niezapomnianych wspomnień.

Maneki Neko legenda

Legenda o Maneki Neko, jest znana od wieków. Choć nie jest do końca pewne, która z nich zapoczątkowała kota, jako symbol szczęścia i powodzenia, który jest głęboko zakorzeniony w kulturze japońskiej. Jedna z nich opowiada historię bogatego człowieka, który schronił się przed ulewą pod drzewem w pobliżu świątyni, gdzie zauważył kota wzywającego go do środka. Wkrótce potem piorun uderzył w drzewo, pod którym niedawno przebywał pan. W podzięce bogacz kupił świątynię, przynosząc jej wiele dobrobytu. Po jego śmierci na jego cześć wzniesiono pomnik kota.

Znaczenie kolorów Maneki Neko

Znaczenie kolorów Maneki Neko, czyli szczęśliwego kota, jest zakorzenione w folklorze i stało się częścią wschodniej tradycji. Podczas gdy biały kot jest najczęściej spotykanym, istnieje wiele innych kolorów, z których każdy wiąże się z innymi znaczeniami. Podniesiona lewa łapka zaprasza gości, a prawa przywołuje szczęście i pieniądze. Biały Maneki Neko zapewnia swojemu właścicielowi powodzenie i sukces w życiu zawodowym, a także odstrasza złe duchy i przyciąga dobrych ludzi. Niezależnie od tego, jakie znaczenie szczęścia pragniesz wprowadzić do swojego życia, na pewno znajdzie się kolor Maneki Neko, który będzie je reprezentował.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl