Japońskie figurki sów

0
Japońskie figurki sów

Japońskie figurki / amulety - Sowa Fukurou

Japońska kultura sięga jeszcze czasów starożytności. Wiele lat temu rozpowszechniła się również w Europie. Europejczycy od dawna są zafascynowani Krajem Kwitnącej Wiśni oraz zwyczajami tam panującymi. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że japońska tradycja jest zupełnie inna niż Europejska. Dla mieszkańców tego kraju bardzo ważne są symbole i różne amulety, a także ich znaczenie. Figurki te mają przede wszystkim przynosić szczęście zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym. Jednym z popularniejszych japońskich symboli są oczywiście sowy, czyli Fukurou. Co oznaczają? Dlaczego warto je mieć? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Japońskie symbole

Japońskie symbole, na przykład figurki, laleczki mają stanowić nie tylko piękną ozdobę wnętrz firm, czy domów prywatnych, ale także przynosić pomyślność zarówno mieszkańcom, jak i osobom odwiedzającym dany budynek. Japońskie symbole są bardzo ważną częścią tradycji tego kraju. Mieszkańcy Japonii przywiązują dużą wagę do talizmanów, gdyż stanowią one element ich kultury tak, jak rytuał parzenia herbaty, aranżowanie ogrodów japońskich, ikebana i wiele innych.

Niewątpliwie, największą popularnością cieszą się oczywiście szczęśliwe kotki Maneki Neko, które są japońską tradycją, znaną w bardzo wielu krajach Europy. Podobnie jest z laleczkami Kokeshi, które w przeszłości miały zapewniać płodność i szczęśliwe zbiory, obecnie pełnią głównie funkcję dekoracyjną przestrzeni. Warto jednak wspomnieć również o japońskich sówkach nazywanych Fukurou. Czego symbolem są te figurki?

Japońskie sowy Fukurou

Japońskie sowy nazywane Fukurou, co po japońsku oznacza bez trudności, bez kłopotów, są podobnie, jak w Europie, źródłem mądrości. Według Japończyków symbolizują one również pomyślność losu, ale także przynoszą szczęście w sprawach finansowych, biznesowych. Fukurou są sprzedawane w Japonii w wielu wymiarach, choć najpopularniejsze talizmany mają wysokość około 6 cm, dzięki czemu można je zawsze ze sobą zabierać. Wiele osób nosi je w portfelu lub też w torebce, czy plecaku.

Fukurou są dostępne w Japonii w wielu kolorach. Figurki te ręcznie pokrywa się farbą, a także najczęściej wykonuje z ceramiki. Wyróżniają się zatem odpornością na niewielkie uszkodzenia i odbarwienia. Sowy te sprawdzają się również świetnie jako prezent. W szczególności nabywają je osoby, które odwiedzają Japonię lub szukają typowych, japońskich gadżetów przeznaczonych dla miłośników azjatyckiej kultury.


Japońskie figurki sów, czyli Fukurou stanowią jeden z symboli tego kraju. Ich głównym zadaniem jest przynoszenie szczęścia osobom, które otrzymają je od bliskich lub też kupią samodzielnie. Sowy są również symbolem mądrości, a także powodzenia w biznesie. Kilkucentymetrowe kolorowe figurki sówek można nosić ze sobą w portfelu lub też trzymać w torebce oraz plecaku. Pełnią one funkcję talizmanu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl