Japońskie gry i zabawki - pomysł na oryginalny prezent

0
Japońskie gry i zabawki - pomysł na oryginalny prezent

Kreatywne i rozwojowe zabawki japońskie dla dorosłych i dzieci 

Kreatywne zabawki oraz gry są idealnym prezentem zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Jeśli szukasz odpowiedniego podarunku z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia lub też urodzin, zdecyduj się na oryginalny i niecodzienny upominek! Z pewnością świetnym prezentem okażą się japońskie gry i zabawki, dzięki którym zorganizujesz czas swojemu dziecku przynajmniej na kilka godzin. Co wyróżnia te artykuły? Na co warto się zdecydować? Odpowiadamy poniżej.

Japońskie gry i zabawki – co warto wiedzieć?

Ciekawostką z pewnością jest fakt, że wiele znanych w Japonii gier oraz zabaw zostało zapożyczonych z chińskiej kultury. Przez dekady Japończycy zmieniali jednak zasady oraz techniki, tworząc tym samym autorskie propozycje zabaw. Mimo że wielu młodych Japończyków podobnie, jak ich rówieśnicy z innych części świata, uwielbia obecnie grać w gry komputerowe, nadal nie zapomina o tradycyjnych grach-łamigłówkach. Do popularnych rozgrywek japońskich można zaliczyć na pewno gry: GO, Shogi i Mahjong, Sugoroku, Shichi Narabe, itp.

Co ciekawe, sporo kreatywnych, japońskich zabaw oraz plastycznych prac wymaga manualnych zdolności oraz dużej precyzji. Ponadto, od graczy oczekuje się także logicznego myślenia oraz planowania ruchów przeciwnika.

Japońskie gry i zabawki – co kupić dziecku?

Wiele japońskich gier różni się bardzo od tych, jakie można kupić w sklepach w Europie. Na uwagę zasługują m.in. niecodzienne puzzle oraz gry z kartonu. Na co warto się zdecydować? Co kupić dzieciom?

  • Wyskakujący pirat - gra z kartonu – jest to niezwykle kreatywna gra dla dzieci, którą najpierw trzeba samodzielnie złożyć. Czynność tę można wykonać bez użycia nożyczek i kleju. Zasady tej wesołej gry są proste, wystarczy po kolei wyciągać szpady z beczki. Osoba, której ruch spowoduje wyskok pirata, przegrywa.
  • Strzelnica - gra z kartonu – kolejna, kreatywna gra z kartonu, którą najpierw należy złożyć. Dzięki niej Twoje dziecko może ćwiczyć zręczność, spostrzegawczość i koncentrację.
  • Puzzle drewniane - kostka – nowatorski rodzaj puzzli drewnianych, które mają formę ciekawej łamigłówki. Aby w pełni poprawnie ułożyć z drewnianych puzzli kostkę, należy dokładnie przemyśleć każdy ruch. Jest to świetna gra dla nieco starszych dzieci.
  • Puzzle Zwierzęta – świetny rodzaj puzzli, dzięki którym Twoja pociecha nauczy się japońskich nazw zwierząt. Co istotne, puzzle zostały wykonane z drewna, zawierają kolorowe malunki różnych zwierząt. Idealny upominek dla młodszych dzieci.
  • Puzzle GRID Czarny kot – kolejna alternatywa dla tradycyjnych, europejskich modeli puzzli, gdyż są to puzzle 3D. Trudność tej zabawy polega na ułożeniu postaci kota z niewielkich kawałków kartonowych. Dzieci, które uwielbiają manualne zabawy, jak np. sklejanie modeli, na pewno się ucieszą z takiego prezentu!
  • Japoński papier origami 3D – zestaw kilkudziesięciu kolorowych arkuszy, umożliwiających wykonanie wielu potraw z origami w 3D. Zestaw zawiera obrazkową instrukcję z komentarzami w języku japońskim oraz angielskim.

Jeśli myślisz o niepowtarzalnym i nowatorskim podarunku dla swojej pociechy, zdecyduj się na zakup świetnych, kreatywnych gier i zabawek japońskich. Większość z dostępnych produktów wymaga samodzielnego złożenia. Oprócz zabawy dziecko może rozwijać, między innymi swoje zdolności manualne oraz ćwiczyć logiczne myślenie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl