Mieszkanie w stylu japońskim - jak urządzić?

1
Mieszkanie w stylu japońskim - jak urządzić?

Był czas, kiedy ludzie zakładali, że nabywanie surrealistycznych mebli, jest oznaką wyższości, bycia bogatszym i lepszym. Jednak w miarę upływu czasu i poznania znaczenia prawdziwej elegancji, minimalizm zaczął się rozpowszechniać. Ta koncepcja powoli zintegrowała się z przestrzenią życiową. Zrównoważony styl wnętrza, stworzenie przestrzeni zen pozwala żyć w harmonii ze światem przyrody. Japoński wystrój wnętrz charakteryzuje się naturalnymi materiałami, otwartymi przestrzeniami i eleganckimi neutralnymi odcieniami, emanuje spokojem i niewymuszonym urokiem.

Czym charakteryzują się mieszkania w japońskim stylu?

Biała paleta kolorów

Odcienie bieli wyrażają poczucie spokoju i elegancji. Jest to najbardziej podstawowy kolor, a jednocześnie najbardziej wyjątkowy. Biel daje iluzje większej przestrzeni, wpisując się w minimalistyczną estetykę japońskiego wystroju wnętrz. Uwzględnij biel i wszystkie jej odcienie w projektowaniu szafek, drzwi, ścian. Zastosowanie bieli pomaga zrelaksować umysł. Ta prosta kolorystyka wprowadza do domu japońskie tradycje minimalizmu i zen bez większego wysiłku.

Otwarta przestrzeń

Podstawową zasadą japońskiego projektowania wnętrz jest stworzenie otwartej przestrzeni, nawet w małym wnętrzu. Jest to styl projektowania i sztuka życia, w której projektanci wnętrz w Japonii tworzą naturalny przepływ wszystkich przedmiotów i mebli w pomieszczeniu. Wszystko ma swój cel i idealne umiejscowienie. Meble stoją po jednej lub dwóch stronach pokoju, podczas gdy reszta przestrzeni życiowej jest otwarta i uporządkowana.

Niskie meble

Ważną cechą japońskich wnętrz są niskie meble. W kulturze Japońskiej zwyczajem jest siedzenie na ziemi, aby wspierać prawidłową postawę ciała. Aby zintegrować ten styl z pomysłami na aranżację wnętrz, wykorzystując na przykład niski stolik kawowy, wokół którego stworzysz miejsce do siedzenia na podłodze. Chcąc wkomponować ten styl japońskiego wystroju wnętrz w nowoczesną oprawę, można także zastosować projekt mebli, który pozwala na regulację wysokości.

Drewniane akcenty

Meble wykonane z naturalnego drewna doskonale komponują się zarówno z tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi aranżacjami wnętrz. Sprawiają, że pomieszczenie wygląda naturalnie i elegancko. Ponieważ japońska architektura i aranżacja wnętrz koncentruje się na naturalnym świecie, kluczowe jest wykorzystanie naturalnych materiałów w przestrzeni życiowej.

Rośliny doniczkowe

Japońskie wnętrza charakteryzują się naturą, minimalizmem oraz przestrzennością. Wszystko powinno mieć swoje zastosowanie, być proste i neutralne. Rośliny pomagają stworzyć wewnątrz miejsce oazy i spokoju. Odpowiednio dobrane i usytuowane rośliny, takie jak drzewka bonsai, czy paprocie z pewnością wprowadzą zen do Twojej przestrzeni. 

Naturalne elementy

Japończycy świetnie łączą modernizm i prostotę z naturalnymi elementami. Jeśli chcesz zaprojektować mieszkanie w stylu japońskim wykorzystaj duże okna, szklane drzwi, aby wnieść dużo naturalnego światła. Dodaj słomiane dywany, drewniane meble o minimalistycznym designie, ozdoby bambusowe. Baw się naturalnymi odcieniami beżu, brązu, zieleni i niebieskiego, aby przywołać poczucie natury wewnątrz.

Prostota

Najważniejszą zasadą urządzania wnętrza w stylu japońskim, jest zachowanie prostoty. Kieruje się prostą koncepcją wykorzystania minimalizmu i struktury do zdefiniowania domu. Wszystko powinno mieć swoje miejsce i cel

Komentarze do wpisu (1)

25 lipca 2023

Bardzo podobają mi się mieszkania w japońskim stylu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl