Wyjazd do Japonii — co trzeba wiedzieć?

0
Wyjazd do Japonii — co trzeba wiedzieć?

Podróżowanie to jedna z ulubionych rozrywek Europejczyków. Uwielbiamy odwiedzać zagraniczne miejsca, zwłaszcza te, które uważamy za egzotyczne. Fascynują nas odległe krainy – im bardziej różnią się od naszej własnej kultury, tym lepiej. Popularnym celem podróży wśród Europejczyków jest właśnie Japonia. Kraj Kwitnącej Wiśni kusi odmiennymi zwyczajami, kulturą i kuchnią.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Japonii?

Wielu uważa podróż do Japonii za spełnienie marzeń. Jest to podróż, która nie jest tania i  wymaga wielu przygotowań. Jeśli jednak uda Ci się kiedyś wybrać na wycieczkę do Kraju Kwitnącej Wiśni, czeka Cię niezapomniane przeżycie. Różnice kulturowe, zapierające dech w piersiach krajobrazy, wyjątkowe świątynie, a nawet wygląd miast czy życie codzienne, wszystko to przysporzyło Japonii ogromnej popularności wśród turystów na całym świecie. Japońskie tradycje, obyczaje, jedzenie i mnóstwo atrakcji turystycznych przyciągają podróżników z Europy i spoza niej.

Czy do Japonii potrzebny jest paszport?

W zależności od narodowości i długości pobytu, oprócz ważnego paszportu może być wymagane złożenie wniosku o wizę. Jeśli pochodzisz z kraju zwolnionego z obowiązku wizowego i będziesz przebywać w Japonii krócej niż 90 dni, wystarczy Ci paszport. Jeśli nie, najlepiej jest sprawdzić wymagania dla podróżnych w zależności od posiadanego obywatelstwa, a także upewnić się, że paszport jest ważny przez cały okres pobytu w Japonii.

Japońska przepustka kolejowa

Japan Rail Pass to niedrogi sposób podróżowania po Japonii. Jest to bilet okresowy na wybrane środki transportu firmy Japan Railway (obejmujące między innymi pociągi, autobusy, statki). Bilet należy kupić w Polsce przed wyjazdem do Japonii, ponieważ uprawnieni są do tego tylko turyści zagraniczni. Japan Rail Pass jest ważny przez trzy miesiące i jest idealny dla tych, którzy zdecydują się podróżować po Japonii na własną rękę.

Jaki jest ruch drogowy w Japonii?

W Japonii obowiązuje ruch lewostronny. Jazda lewym pasem może brzmieć zniechęcająco, ale dobra wiadomość jest taka, że jest to coś, do czego można się szybko przyzwyczaić. Japońscy kierowcy są znani z przestrzegania zasad ruchu drogowego i ogólnego szacunku dla innych kierowców na drogach. 

Jaki jest czas w Japonii?

Japonia to zachwycający kraj, położony w zachodniej części Oceanu Spokojnego. Archipelag składa się z 4 głównych wysp i ponad 6 tysięcy małych wysepek. Znajduje się ona w strefie czasowej UTC + 9 godzin. Różnica, jaka dzieli Polskę, a Japonię wynosi 7 godzin.

Jakie pieniądze wziąć do Japonii?

Japonia to kraj pełen starożytnych tradycji i nowoczesnych innowacji. Jest to jeden z najbardziej znanych krajów na świecie, zwłaszcza jeśli chodzi o ich unikalną kulturę i gospodarkę. Jen (yen) jest oficjalną walutą Japonii od 1871 roku i od tego czasu stał się symbolem bogactwa i stabilności tego imponującego narodu. Występuje w banknotach o nominałach 10 000, 5 000, 2 000 i 1 000 jenów, a także monetach o nominałach 500 jenów, 100, 50, 10, 5, 1. Początkowo słaba waluta w porównaniu z dolarem czy euro stała się uznawaną na całym świecie walutą handlową używaną przez firmy współpracujące z japońskimi partnerami handlowymi. 

Jaki adapter do Japonii?

Japonia ma dwa odrębne typy wtyczek — typu A i typu B, o napięciu 100 V. Częstotliwość wynosi 50 Hz we wschodnich regionach, takich jak Tokio, podczas gdy działa na 60 Hz na zachodniej stronie, w tym Nagoi, Kioto i Osaki. Dla podróżnych lub odwiedzających, którzy muszą korzystać z własnych urządzeń, konieczny będzie zakup nie tylko adaptera, ale także transformatora. Można je znaleźć w większych sklepach z elektroniką lub zaopatrzyć się w nie przed przyjazdem do kraju.

Co przywieźć z Japonii?

Japonia słynie z wyjątkowych pamiątek. Jeśli planujesz odwiedzić Japonię i zastanawiasz się, co kupić na prezent, zapoznaj się z poniższą listą. Pudełka bento z uroczymi wzorami to idealna pamiątka z Japonii. Wiele tradycyjnych przedmiotów dekoracyjnych może również tworzyć wspaniałe wspomnienia. Tradycyjne lalki kokeshi, na przykład daruma, która spełnia życzenia, czy koty maneki-neko, które przynoszą szczęście. Tradycyjne japońskie słodycze również stanowią doskonałe pamiątki, którymi możesz obdarować najbliższych po powrocie. Japońska ceramika to piękny prezent dla samego siebie lub Twoich bliskich. Często japońska sztuka ceramiczna jest uważana za najlepszą na całym świecie dzięki zbieżności wielu czynników, w tym wymiany wpływów z Chin i Zachodu, z utalentowanymi i pełnymi pasji japońskimi artystami i rzemieślnikami.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl