2023 — Rok Wodnego Królika

0
2023 — Rok Wodnego Królika

Jak działa horoskop chiński?

Chiński horoskop zawiera 12 znaków zodiaku w dwunastoletnim cyklu. Tak więc każdy będzie się powtarzał i zaczynał od nowa raz na dwanaście chińskich lat. Chiński Nowy Rok nie zaczyna się 1 stycznia, ale jest uzależniony od Święta Wiosny, którego data zmienia się i co roku przypada między końcem stycznia a początkiem lutego.

Znaki zodiaku — jakie są?

Wszystkie znaki zodiaku chińskiego kalendarza są reprezentowane przez zwierzęta. W kolejności chronologicznej znajdują się następujące znaki zodiaku: Szczur, Wół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies i Świnia. Kultura chińska w dużej mierze opiera się na zodiaku i przypisuje każdemu znakowi szczególne cechy behawioralne, które odzwierciedlają osobowość osób urodzonych pod tym konkretnym zwierzęciem zodiaku. Poznając cechy związane z własnym znakiem zodiaku, możesz zyskać wgląd w swoje mocne i słabe strony, co pomoże Ci prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie. 

Teoria Pięciu Elementów

Teoria Pięciu Elementów to chińska filozofia używana do nakreślania relacji wszystkiego we wszechświecie, między którymi mogą zachodzić interakcje. Pięć żywiołów przedstawiają drewno, ogień, ziemia, metal i woda. Ich cykl przebiega w określonej kolejności i można go zapamiętać, odnotowując różne procesy tworzenia i niszczenia, które je poprzedzają lub następują po nich. Teoria Pięciu Elementów głosi, że świat zmienia się w zależności od elementów tworzących lub przezwyciężających relacje. Generowanie i przezwyciężanie to uzupełniające się procesy — yin i yang. Procesy generujące sprzyjają rozwojowi, a przezwyciężanie procesów kontroluje rozwój. Promując i powstrzymując, systemy są zharmonizowane, i zachowana jest równowaga. Każdy rok jest powiązany z jakimś żywiołem. Na przykład rok 2023 to element wody, więc osoby urodzone w tym roku są Królikami Wody.

Rok Królika, jaki będzie?

Na początku każdego roku ludzie z wielu kultur z niecierpliwością wyczekują nowego oznaczenia chińskiego zodiaku i jego znaczenia. Cechy każdego zwierzęcia lub znaku są przypisane nowemu rokowi i ludziom urodzonym pod tym znakiem. Elementy uzupełniające, takie jak tegoroczna woda, również wpływają na prognozy zodiaku. W horoskopie chińskim rok 2023 jest Rokiem Królika Wody. Uważa się, że królik jest najszczęśliwszym z 12 zwierząt, które się urodziły i jest uważany za łagodne zwierzę, które myśli, zanim zacznie działać. Rok Królika reprezentuje spokojną i cierpliwą energię. Element wody sugeruje skorzystanie z wewnętrznej mądrości i ufnych instynktów. Razem królik i woda wskazują na skupienie się na relacjach dyplomacji i budowaniu znajomości w relacjach zawodowych.

Znak zodiaku królik — co nas czeka?

Króliki to szybkie, ale delikatne stworzenia, a obecny rok będzie rokiem, w którym przemyślane działania zostaną nagrodzone bardziej niż ryzyko. Po wszystkich trudnościach i zamieszaniu ostatnich kilku lat rok 2023 jest dla kultywowania pokoju i cierpliwości. Królik jest również powiązany z energią Yin (żeńską), który kreatywnie podchodzi do wyzwań. Z kolei wodne lata budzą w nas emocje bardziej niż jakikolwiek inny żywioł. Tego roku warto spodziewać się wolniejszego tempa. Niektórzy mogą odczuwać zniecierpliwienie z powodu braku wzrostu, ale w rzeczywistości jest to rok powolnego dążenia do sukcesu. W tym roku ważne będzie również regularne sprawdzanie swoich emocji i autentyczne odczuwanie uczuć.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo figurki na rok Królika. Zapraszamy 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl