Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Figurki królików na Rok Królika

2023 to rok Wodnego Królika. Według chińskich Pięciu Żywiołów kolor Wody kojarzy się z czernią. Dlatego rok 2023 nazywany jest również Rokiem Czarnego Królika. Ponieważ woda pomaga rosnąć, a królik jest zwierzątkiem szybkim i sprytnym. 

Co oznacza rok królika? 

Rok Królika będzie odpowiedni na wielkie skoki i ulepszenia, a wysiłki podjęte do tej pory zakwitną i zaczną przynosić owoce. Woda jest matczynym żywiołem Drewna. Dlatego główną energią Pięciu Żywiołów jest Drewno w 2023 roku. Drewno rośnie dobrze na wiosnę. Ale może uschnąć, wyschnąć i umrzeć zimą. Dlatego, jeśli planujesz coś zrobić w 2023 r., powinieneś to jak najszybciej wdrożyć. Energia Drewna osłabnie w mroźną zimę.

Ich spokojna i łagodna osobowość symbolizuje „bezpieczeństwo w domu” i „dobrobyt potomków”, podczas gdy ich wybiegające w przyszłość zachowanie w skokach symbolizuje „skok” i „poprawę”. Mówi się również, że „zbiera fortunę” swoimi długimi uszami. Od czasów starożytnych mówi się, że jest posłańcem księżyca i uważa się, że jest pomyślnym zwierzęciem, które „woła o szczęście”.

Królik w Japonii 

Króliki w Japonii są bardzo popularne, na przykład jako maskotka profesjonalnej drużyny baseballowej i jako lokalna maskotka. Istnieje wiele postaci i anime z motywami królika. Urocze króliki są również popularne jako zwierzęta domowe, a od niedawna pojawiają się również kawiarnie, w których można wchodzić w interakcje z tymi uroczymi zwierzątkami.
W całej Japonii znajdują się świątynie związane z królikami, parki rozrywki i wyspy, na których można spotkać się z królikami.

 

Japońskie figurki na Rok Królika 2023

Ema Królik shouchikubai

Ema Królik shouchikubai

Producent: -
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
Królik - zawieszka z wróżbą

Królik - zawieszka z wróżbą

Producent: -
Cena: 30,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zawieszka ceramiczny królik

Zawieszka ceramiczny królik

Producent: -
Cena: 59,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zawieszka królik na szczęście

Zawieszka królik na szczęście

Producent: -
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
Omikuji Królik Biały

Omikuji Królik Biały

Producent: -
Cena: 42,00 zł
szt.
zobacz więcej
Omikuji Królik Złoty

Omikuji Królik Złoty

Producent: -
Cena: 42,00 zł
szt.
zobacz więcej
Figurka złoty królik

Figurka złoty królik

Cena: 125,00 zł
szt.
zobacz więcej

Rodzaje japońskich figurek przywołujących szczęście

Wśród japońskich „przywoływaczy” szczęścia wymienić możemy takie, jak:

  • Maneki Neko ‒ figurki kotka z uniesioną łapką. Wspomniany, zapraszający kot, ma zapewnić powodzenie w sprawach finansowych, będzie też pomocny przy prowadzeniu interesów – zwabi klientów i interesantów.
  • Figurki Darumy ‒ stworzone na podobieństwo założyciela Buddyzmu Zen ‒ mnicha Bodhidharmy, czerwone lalki bez źrenic i kończyn. Figurki mają zachęcać do działania i pomóc w zdobywaniu wyznaczonych celów.
  • Lalki Kokeshi ‒ wykonane z drewna lalki, o korpusie pozbawionym rąk, symbolizują młodość i piękno. Laleczki te zapewniają przychylność bogów i chronią przed złem. Pierwotnie miały znaczenie duchowe, reprezentując życzenie zdrowia dla dziecka.
  • Dzwonek dorei - dzwonki dorei chronią od pecha, rozpraszają złą energię, odstraszają złe duchy i zapewniają pomyślność. W przeszłości bywały także zabawką dla dzieci. W pustym wnętrzu znajduje się mały kamyczek lub wypalona glina w kształcie fasolki.

Figurki królików na szczęście 

Szczęścia nigdy dość - chyba każdy zgodzi się z tym stwierdzeniem. Figurki królika, Darumy, Maneki Neko, Kokeshi i inne, nie tylko wprowadzą do pomieszczenia odrobinę Japonii, ale też przyniosą szczęście. W naszym japońskim sklepie dostępne są figurki królików różnego typu, w wielu wielkościach, wykonane z wysokiej jakości ceramiki, masy papierowej czy ręcznie rzeźbione w drewnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl