Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Według chińskiego zodiaku rok 2022 jest Rokiem Tygrysa. Nowy Rok Tygrysa rozpocznie się 1 lutego 2022 r. i potrwa do 21 stycznia 2023 r, kiedy rozpocznie się Rok Królika. Tygrys jest trzecim z dwunastu chińskich znaków zodiaku, a jego odpowiednikiem w europejskim horoskopie jest Wodnik. Jeśli ktoś urodził się w 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010 lub 2022 roku, jest spod znaku Tygrysa. Tygrys reprezentuje energię, siłę, ochronę, altruizm, przywództwo, celowość, szacunek, rewolucyjne idee, ale także wrażliwość, egoizm, przecenianie siebie i postawę „wszystko albo nic”.
Stałym elementem towarzyszącym Tygrysowi jest drewno a 2022 to rok wody. Połączenie wody i drewna jest niezwykle pozytywne, ponieważ woda zapewnia wsparcie w rozwoju i trwałości drewna. Z kolei drewno zapewnia stabilność wody i zdolność do osiągania swoich celów. Dlatego według znawców rok Tygrysa 2022 będzie pełen możliwości i dobrobytu
Ponieważ woda jest odpowiednikiem czarnego koloru, rok 2022 jest również nazywany Rokiem czarnego Tygrysa Yang.

Japończycy wierzą, że Tygrys będzie chronił i wspierał w swoim roku wszystkich posiadających jego wizerunek.

Japońskie figurki na Rok Tygrysa 2022

Ceramiczna zawieszka tygrys - Tora

Ceramiczna zawieszka tygrys - Tora

Producent: MIYAKO
Cena: 28,00 zł
szt.
zobacz więcej
Dzwonek dorei S - tygrys Tora

Dzwonek dorei S - tygrys Tora

Producent: MIYAKO
Cena: 45,00 zł
szt.
zobacz więcej
Figurka tygrys

Figurka tygrys

Producent: MIYAKO
Cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej

Rodzaje japońskich figurek przywołujących szczęście

Wśród japońskich „przywoływaczy” szczęścia wymienić możemy takie, jak:

  • Maneki Neko ‒ figurki kotka z uniesioną łapką. Wspomniany, zapraszający kot, ma zapewnić powodzenie w sprawach finansowych, będzie też pomocny przy prowadzeniu interesów – zwabi klientów i interesantów.
  • Figurki Darumy ‒ stworzone na podobieństwo założyciela Buddyzmu Zen ‒ mnicha Bodhidharmy, czerwone lalki bez źrenic i kończyn. Figurki mają zachęcać do działania i pomóc w zdobywaniu wyznaczonych celów.
  • Lalki Kokeshi ‒ wykonane z drewna lalki, o korpusie pozbawionym rąk, symbolizują młodość i piękno. Laleczki te zapewniają przychylność bogów i chronią przed złem. Pierwotnie miały znaczenie duchowe, reprezentując życzenie zdrowia dla dziecka.
  • Dzwonek dorei - dzwonki dorei chronią od pecha, rozpraszają złą energię, odstraszają złe duchy i zapewniają pomyślność. W przeszłości bywały także zabawką dla dzieci. W pustym wnętrzu znajduje się mały kamyczek lub wypalona glina w kształcie fasolki.

Figurki na szczęście

Niech szczęście zawsze będzie obecne! Figurki takie jak Daruma, Maneki Neko, Kokeshi i wiele przyniosą pozytywne energie i pomyślność. W naszym japońskim sklepie oferujemy różnorodne figurki. Dostępne w różnych rozmiarach i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Takich jak ceramika, masa papierowa czy ręcznie rzeźbione drewno.

Znajdź swoją własną talizmaniczną figurkę. Niech stanie się nie tylko ozdobą domu, ale również symbolem pozytywnych zmian i sukcesów. Każda figurka ma swoje znaczenie i może być noszona jako amulet lub umieszczona w strategicznych miejscach. Przyciągając dobre energie i harmonię.

Zapraszamy do odkrywania bogactwa symboliki japońskich figur na szczęście w naszym sklepie. Wybierz swoją ulubioną figurkę i ciesz się obecnością pozytywnych inspiracji oraz siły. Niech towarzyszyć będzie Tobie w codziennym życiu.

Daj sobie szansę na dodatkową dawkę szczęścia i harmonii dzięki figurkom pełnym japońskiej magii. Zainwestuj w pozytywne energie już teraz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl